Historie digitální hodinek PRIM Quartz se sovětským srdcem

Historie digitální hodinek PRIM Quartz se sovětským srdcem

Jejich historie započala za stejné situace, jako u ručičkových hodinek Prim Quartz.  A to z důvodu, že náš státní podnik Klenoty tlačil na výrobu vlastních digitálních hodinek. Po kterých byla v 80. letech velká poptávka.

Hlavním problémem Eltonu byla nereálnost vyrobit na klasické hodinářské lince elektronický modul (strojek), který vlastně dává život hodinkám. A proto měl Elton jediné východisko, přistoupit na Import elektronických strojků z jiných zemí.  V 80. letech jsme mohli importovat součástky jedině ze států východního bloku. A proto došlo ke spolupráci se státy východního bloku a ČSSR elektronického průmyslu. Kde nám východní blok dodávalo moduly do pouzder, která byla vyvinuta v Eltonu.

Elton jim na oplátku exportoval pouzdra.

Také se uvažovalo, že hodinky budou mít své speciální označení na ciferníku, přesně takové jako bylo u prototypu hodinek a to „Prim Elektronika 5“

Od toho se, ale upustilo a v roce 1982 a 1983  se dostali do prodeje hodinky pouze s označením „PRIM – QUARTZ“ (viz obrázky)

V těchto letech se dovezlo do Československa celkem 72580 kusů těchto hodinek.

 

Doufám, že se Vám článek líbil.

A nezapomeňte nás sledovat na instagramu!

instagram - gashcz

hodinky na prodej:

Hodinky Digital Prim Quartz

Hodinky PRIM quartz digital bordó 1983

Hodinky PRIM quartz digital černé 1983

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení